Uživatel:Novakl33

Z HPM wiki
Přejít na: navigace, hledání

Semestrální práce na téma AirPods-nová technologie Applu.

Obsah

AirPods

AirPods

Jsou to bezdrátová sluchátka představená společností Apple v září 2016. Jsou kompatibilní se všemi zařízeními (Apple Watch, iPad, iPhone atd.). Jediné co je potřeba, je mít aktualizovaná zařízení na iOS 10. Jakmile se sluchátka nasadí, hned jsou připojené k zařízením. Nastavují se jedním klepnutím, potom jsou nepřetržitě připojené a jsou automaticky zapnuté. Pokud začne člověk mluvit AirPods mu bez problému rozumí. Když se sluchátka vyndají z uší, přehrávání se okamžitě zastaví.
Jak AirPods fungují?

Uvnitř AirPods

Nejdůležitější součástkou je W1 čip, který je vlastní konstrukcí Applu (tudíž o jeho parametrech a funkcích nejde mnoho zjistit). W1 čip zaručuje skvělé bezdrátové připojení a výborný zvuk. Pomocí pohybových akcelerometrů a optických čidel automaticky ovládá zvuk a řídí mikrofon. Díky senzorům sluchátka poznají, kdy si je člověk nasadí a hned začnou hrát. AirPods obsahují také hlasový akcelerometr. Tento akcelerometr pozná, kdy začne člověk hovořit. Pomocí metody formování paprsků filtruje okolní hluk a zaměřuje se na lidský hlas, který posílá do mikrofonů.


https://www.youtube.com/watch?v=RdtHX15sXiU

http://applenovinky.cz/2016/12/skryvaji-rozebrana-apple-sluchatka-airpods/

Výhody W1 čipu oproti Bluetooth

AirPods

1.Párování

Připojování pomocí Bluetooth trvá zbytečně dlouho. U Beats Solo3 (tyto sluchátka také obsahují W1 čip) je na párování pomocí stisknutí tlačítka u AirPods stačí klepnout.

2.Dosah

Vzdálenost sluchátek od mobilu. U Bluetooth může docházet k přeskakování, u AirPods nikoli. Díky W1 čipu mají dvojnásobný až trojnásobný dosah než klasická sluchátka.

3.Výdrž

W1 čip zachází šetrně s baterií a proto můžeme u AirPods poslouchat až 5 hodin na jedno nabití a stačí nabíjet 15 minut na další 3 hodiny poslechu. U Beats Solo3 vydržela baterie dříve 12 hodin, nyní je to už 40 hodin a stačí 5 minut na 3 hodiny poslechu.

Beats Solo3

Kodek AAC

AirPods produkují skvělý zvuk díky kodeku AAC (Advanced Audio Codec - Rozšířený audio kodek).

AAC je jeden z nejpokročilejších formátů komprese zvuku a má mnoho různých modifikací, jako jsou například FAAC (Fast AAC) a kodér AAC vyrobený firmou Apple.

Kodek AAC je kombinací všech vlastností a výhod MP3 a AC3 kodeku. Vyhovuje standardům ISO. Jeho frekvenční rozsah je vyšší než u MP3 a AC3 pro MPEG-2 je to 8-96 kHz a pro MPEG-4 až 196 kHz. Podporuje až 48 kanálů nebo podporuje všechny rychlosti snímkování bez výraznější ztráty kvality. Má vyšší efektivitu komprese a nižší ztráty. Kodeku stačí pro kvalitní zvuk datová tok jen kolem 160 kb/s (rozsah je 8 - 529 pro MPEG-2, a 6 - 1024 pro MPEG-4), proto je vhodný pro hudbu. AAC kodér je licencovaný (musí se za něj platit). Jedinou jeho nevýhodou je kompatibilita. Funguje jen na nových zařízeních.

Zdroje

http://www.apple.com/cz/airpods/

http://applenovinky.cz/2016/12/podivejte-se-unboxing-funguji-nova-sluchatka-airpods/

https://www.letemsvetemapplem.eu/2016/09/16/prvni-recenze-apple-airpods/

https://cs.wikipedia.org/wiki/AAC

http://www.avnavody.cz/?sekce=vrch_kodekyzvuku

Osobní nástroje
Jmenné prostory
Varianty
Akce
Navigace
Nástroje