Uživatel:Bruckjan

Z MAM wiki

Přejít na: navigace, hledání

V rámci semestrální práce bych provedl návrh plošného spoje pro připojení ATmega 168 k AVR Dragon. Šlo by o základní zapojení umožňující realizovat ulohy, které byly doposud probírané na cvičeních. --Bruckner 9. 4. 2011, 15:00 (UTC)


Obsah

[editovat] Návrh DPS pro ATmega168

[editovat] Parametry desky:

  • Počet vrstev : jedna
  • rozměry : 53 x 105 (shodné s programátorem AVR Dragon)
  • osazení : THT
  • zapojení : "sendvičově" s AVR Dragon


[editovat] Popis:

Schéma zapojení je převzato ze stránek MAM Wiki a od kolegů z loňského roku. Jedná se o zapojení, které nahradí zapojování na nepájivém poli a poslouží pro demonstraci úloh na cvičeních předmětu A2M99MAM. Při návrhu byl kladen důraz na jednoduchost výroby a osazení. Nejsou zde použity žádné SMD součástky, deska je jednostranná se třemi propojkami a lze vyrobit téměř v domácích podmínkách. Deska nevyžaduje použití nepájivé masky ani prokovů. Při návrhu nebyl kladen důraz ani na miniaturizaci. Snažil jsem se spíše využít celou plochu rovnoměrně.

Návrh byl proveden v programu Formica 4.40.


[editovat] Schéma zapojení:

Soubor:ATmega168Schema.jpg


[editovat] Pohled na DPS v programu Formica 4.40

Soubor:ATmega168dps.png


[editovat] Vygenerované výstupy:

Pro jednoduchou výrobu stačí pouze předloha vygenerovaná v PostScriptu. Ze souboru .pcb je pak možné vygenerovat všechny standardní výrobní podklady jako např. Gerber, Excellon, RS274X a další.

Soubor:ATmega168PrintScreen.png


[editovat] Seznam součástek:

Všechny součástky jsou běžně dostupné.

Soubor:ATmega168Soucastky.png


[editovat] Závěr

Deska je navržena především s ohledem na jednoduchost výroby a osazení. Tomu odpovídá i volba pouzder součástek. Schéma zapojení bylo převzato ze stránek MAM Wiki a z řešení úlohy z minulého roku. Jedná se o optimalizované schéma zapojení z hlediska potřeb cvičení z předmětu A2M99MAM. --Bruckner 16. 4. 2011, 15:00 (UTC)

Osobní nástroje