Uživatel diskuse:Herynmar

Z MAM wiki

Přejít na: navigace, hledání

Digitální hodiny ovládané procesorem AVR se mi moc líbí. Chcete použít 32768 Hz krystal? To je velmi zajímavý režim činnosti, který jistě stojí za popis, zvláště když byste zkusil uspat vše co se dá, nechal běžet jen oscilátor s tímto krystalem a třeba změřil spotřebu. Pokud by LED stále svítily, tak takovéhle šetření samozřejmě moc smysl nedává, ale třeba byste mohl pro zajímavost udělat i bateriový režim, kdy LED zhasnou a rozsvítí se až tlačítkem, nebo bliknou jednou za 10 vteřin či tak něco :-) Volba ATtiny2313 je jistě zajímavá, možná nějaké koupím i na cvičení. --Hanzl 30. 3. 2010, 21:24 (UTC)

Nápady jsou to jistě zajímavé, ale uvidím nakolik mi půjde práce od ruky. Pro začátek se spokojím s prostým rozchozením hodin a pokud zbyde čas, budu samozřejmě uvažovat nad rozšířením celé práce. Nicméně velmi děkuji za podnětné návrhy. --Herynmar 30. 3. 2010, 21:34 (UTC)
OK :-) Záludnosti přesného času s občasným spánkem by třeba mohl prozkoumat někdo jiný a Vy byste to pak mohl případně použít jako částečně předpřipravené řešení. Přidáme to do témat. --Hanzl 30. 3. 2010, 21:41 (UTC)
Osobní nástroje