ATtiny45

Z MAM wiki

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m (link)
(GM link)
Řádka 1: Řádka 1:
-
'''ATtiny45''' má jen 8 vývodů, ale dokáže toho poměrně hodně. (Programujeme-li obvod pomocí [[HVSP]], lze dokonce i vývod Reset používat jako vstup/výstup. Pokud necháme vývodu Reset jeho původní funkci, lze používat [[ISP]] a [[debugWIRE]].)
+
'''ATtiny45''' má jen 8 vývodů, ale dokáže toho poměrně hodně. (Programujeme-li obvod pomocí [[HVSP]], lze dokonce i vývod Reset používat jako vstup/výstup. Pokud necháme vývodu Reset jeho původní funkci, lze používat [[ISP]] a [[debugWIRE]].) (V GM je teď levnější koupit rovnou [http://www.gme.cz/vyhledavani/?q=ATtiny85 ATtiny85].)
Díky [[PLL]] lze s vnitřním RC oscilátorem použít vyšší taktovací kmitočty, než je bez vnějšího krystalu možno použít s [[ATmega88]].
Díky [[PLL]] lze s vnitřním RC oscilátorem použít vyšší taktovací kmitočty, než je bez vnějšího krystalu možno použít s [[ATmega88]].

Verze z 1. 3. 2012, 11:31

ATtiny45 má jen 8 vývodů, ale dokáže toho poměrně hodně. (Programujeme-li obvod pomocí HVSP, lze dokonce i vývod Reset používat jako vstup/výstup. Pokud necháme vývodu Reset jeho původní funkci, lze používat ISP a debugWIRE.) (V GM je teď levnější koupit rovnou ATtiny85.)

Díky PLL lze s vnitřním RC oscilátorem použít vyšší taktovací kmitočty, než je bez vnějšího krystalu možno použít s ATmega88.

Pozor při náhradě ATtiny15 - PB3 a PB4 jsou prohozené!

Soubor:ATtiny45.png

Srovnání s ATmega48

vývodů Flash RAM F.max teploměr HW násobení
ATtiny45 8 4KB 256 bytů 20MHz ano ne
ATmega48 28 4KB 512 bytů 20MHz ne ano
Osobní nástroje