Program cvičení

Z MAM wiki

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m (Displej)
m (typo)
Řádka 1: Řádka 1:
1. Organizace cvičení, bezpečnost práce, popis jádra mikrokontroleru AVR [[ATmega88 a ATmega168|ATmega168A]], [[Hlavní strana|MAM wiki]], [[instrukční soubor AVR]], [[assembler]].
1. Organizace cvičení, bezpečnost práce, popis jádra mikrokontroleru AVR [[ATmega88 a ATmega168|ATmega168A]], [[Hlavní strana|MAM wiki]], [[instrukční soubor AVR]], [[assembler]].
-
2. Vybavení [[vybavení laboratoře 362|laboratoře 362]], seznámení s vývojovým prostředím [[AVR Studio]] a s [[vývojovou destičkou|Evaluation Board]], [[Programátor AVR Dragon]], [[první pokus v simulátoru AVR|první pokus v assembleru v simulátoru AVR]] a spuštění programu přímo na procesoru.
+
2. Vybavení [[vybavení laboratoře 362|laboratoře 362]], seznámení s vývojovým prostředím [[AVR Studio]] a s [[Evaluation Board|vývojovou destičkou]], [[Programátor AVR Dragon]], [[první pokus v simulátoru AVR|první pokus v assembleru v simulátoru AVR]] a spuštění programu přímo na procesoru.
3. Světelný had na 7segmentovém displeji, [[maticová klávesnice]].
3. Světelný had na 7segmentovém displeji, [[maticová klávesnice]].

Verze z 7. 3. 2014, 09:32

1. Organizace cvičení, bezpečnost práce, popis jádra mikrokontroleru AVR ATmega168A, MAM wiki, instrukční soubor AVR, assembler.

2. Vybavení laboratoře 362, seznámení s vývojovým prostředím AVR Studio a s vývojovou destičkou, Programátor AVR Dragon, první pokus v assembleru v simulátoru AVR a spuštění programu přímo na procesoru.

3. Světelný had na 7segmentovém displeji, maticová klávesnice.

4. Displej LED - statické řešení, zadání 1. domácího úkolu.

5. Obsluha klávesnice, zobrazení zmáčknuté klávesy na LED displeji.

6. Výkonové spínací prvky, úloha na regulaci ventilátoru, čítače, časovače a PWM výstupy, přerušení, uspání procesoru.

7. Displej LED - dynamické řešení, rychlost přepínání řízena přerušením od časovače. Jazyk C a jeho překlad pomocí GCC a programu make, ISP pomocí avrdude. Optimalizace rychlosti, optimalizace využití RAM.

8. Posuvný registr jako výstupní periferie, připojení sedmisegmentového displeje se spol. anodou po sérivém kanálu přes 74HCT595, připojení sedmisegmentového displeje přes 74HCT595 - řešení v C. Rozdělení samostatných prací.

9. Digitální teploměr - integrované čidlo teploty, A/D převodník a analogový komparátor. Teplota zobrazena na dvojmístném displeji LED.

10. Měření otáček větráku pomocí záchytného systému.

11. Teoreticky vnější RAM, externě připojené vstupy a výstupy, odevzdání 1. domácího úkolu na osobní stránce zde na Wiki, zadání 2. domácího úkolu.

12. Odevzdání 2. domácího úkolu v papírové podobě na začátku cvičení, kombinace C a assembleru, C intrinsics.

13. Dokončení chybějících úloh, zápočet.

Osobní nástroje