Program cvičení

Z MAM wiki

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
m (Link multiplexovaný displej)
(Studentská vypracování DÚ2)
 
Řádka 21: Řádka 21:
11. Teoreticky [[vnější RAM]], externě připojené vstupy a výstupy, zadání [[2. domácí úkol|domácího úkolu]] na připojení pamětí a periferií k AVR.
11. Teoreticky [[vnější RAM]], externě připojené vstupy a výstupy, zadání [[2. domácí úkol|domácího úkolu]] na připojení pamětí a periferií k AVR.
-
12. Odevzdání [[2. domácí úkol|domácího úkolu]] v papírové podobě na začátku cvičení, kombinace C a assembleru, [[C intrinsics]].  
+
12. Odevzdání [[2. domácí úkol|domácího úkolu]] v papírové podobě na začátku cvičení ([[Několik studentských 2. domácích úkolů]]), kombinace C a assembleru, [[C intrinsics]].  
13. Dokončení chybějících úloh, zápočet.
13. Dokončení chybějících úloh, zápočet.

Aktuální verze z 11. 5. 2015, 20:15

1. Organizace cvičení, bezpečnost práce, popis jádra mikrokontroleru AVR ATmega168A, MAM wiki, instrukční soubor AVR, assembler.

2. Vybavení laboratoře 362, seznámení s vývojovým prostředím AVR Studio a s vývojovou destičkou, Programátor AVR Dragon, první pokus v assembleru v simulátoru AVR a spuštění programu přímo na procesoru.

3. Světelný had na 7segmentovém displeji, maticová klávesnice.

4. Displej LED - statické řešení.

5. Obsluha klávesnice, zobrazení zmáčknuté klávesy na LED displeji.

6. Výkonové spínací prvky, úloha na regulaci ventilátoru, čítače, časovače a PWM výstupy, přerušení, uspání procesoru.

7. Displej LED - dynamické řešení, rychlost přepínání řízena přerušením od časovače.

8. Posuvný registr jako výstupní periferie, připojení sedmisegmentového displeje se spol. anodou po sérivém kanálu přes 74HCT595, připojení sedmisegmentového displeje přes 74HCT595 - řešení v C.

9. Digitální teploměr - integrované čidlo teploty, A/D převodník a analogový komparátor. Teplota zobrazena na dvojmístném displeji LED.

10. Měření otáček větráku pomocí záchytného systému.

11. Teoreticky vnější RAM, externě připojené vstupy a výstupy, zadání domácího úkolu na připojení pamětí a periferií k AVR.

12. Odevzdání domácího úkolu v papírové podobě na začátku cvičení (Několik studentských 2. domácích úkolů), kombinace C a assembleru, C intrinsics.

13. Dokončení chybějících úloh, zápočet.

Osobní nástroje