Zajímavé stránky o AVR

Z MAM wiki

(Rozdíly mezi verzemi)
Přejít na: navigace, hledání
(založena stránka s AVR odkazy)
(AVR GUIDE)
 
(Není zobrazeno 18 mezilehlých verzí.)
Řádka 1: Řádka 1:
Zde jsou odkazy na zajímavé stránky o AVR.
Zde jsou odkazy na zajímavé stránky o AVR.
 +
 +
*[http://sites.google.com/site/qeewiki/books/avr-guide AVR GUIDE], úžasný popis všeho, co potřebujete
 +
 +
*[http://www.avrfreaks.net/wiki/index.php/Main_Page AVRFreaks Wiki] je encyklopedický zdroj informací o AVR. Sice funguje hlemýždí rychlostí, ale stojí zato si počkat.
 +
 +
*[http://cs.wikibooks.org/wiki/Programujeme_jedno%C4%8Dipy Wiki kniha Programujeme jednočipy] je zaměřena na Atmega8 a linuxové prostředí, ale celkově pokrývá velmi podobnou oblast, jako chce (mimo jiné) pokrýt MAM wiki.
 +
 +
*[http://www.helmix.at/hapsim/ Simulátor periferií k AVR] kompatibilní s [[AVR Studio|AVR Studiem]], simuluje LED, LCD, maticovou klávesnici a dokonce i terminál na sériové lince.
 +
 +
*[http://www.obdev.at/products/vusb/easylogger.html EasyLogger voltmetr-klávesnice] pomocí 8-pinového [[ATtiny45]] měří napětí a přes softwarově realizované USB rozhraní píše výsledky jako klávesnice, kamkoli chcete, pod každým OS :-). Nepotřebuje ani krystal, automaticky si kalibruje vnitřní oscilátor. Viz také [http://www.obdev.at/products/vusb/index.html V-USB Virtual USB] tamtéž.
 +
 +
*[http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/212720;jsessionid=1qs57p5ookbyi Diskuse o USB AVR programátoru na abclinuxu] s řadou linků a zkušeností
 +
 +
*[http://www.wagnerovi.cz/view.php?cisloclanku=2009010001 AVRUSB500v2 programátor AVR na USB] lze postavit a oživit dle tohoto českého návodu ([http://tuxgraphics.org/electronics/200705/article07052.shtml zde] je původní anglický popis)
 +
 +
*[http://www.fischl.de/usbasp/ USBasp programátor] umí programovat AVR a sám je založen na AVR. Snadno si ho můžete postavit. K dispozici je vše včetně řady variant návrhu plošného spoje. USB je softwarové!
 +
 +
*[http://pk-design.net/HtmlCz/ProgCables.html  UniProg-USB programátor] (snad za 700 Kč) umí [[ISP programování]] AVR a [[JTAG ladění]] ([[ATmega16]],32,64,128,162,169,323,can128), umí být i voltmetr, interface k SPI či pomalý logický analyzátor.
 +
 +
*[http://www.embedded-projects.net/index.php?page_id=165 USBprog, miniaturní víceúčelový programátor], je sám založen na AVR a umí programovat třeba AVR, [[ARM]] a AT89, nebo se třeba chovat jen jako 10-bitový paralelní port ovládaný přes USB. Software i návrh hardwaru jsou volně k dispozici.
 +
 +
*[http://news.jeelabs.org/ Jean-Claude Wippler: Jee Labs] jsou stránky o tom, jak si JCW hraje s AVR. Jeho 'hraní' je ale na natolik profesionální úrovni, že se od něj je hodně co naučit. Jean-Claude Wippler je člověk s obrovským nadhledem a je známý především jako tvůrce systému [http://www.equi4.com/starkit/index.html Starkit/Tclkit pro jazyk tcl/tk]. Když JCW něco navrhne, bývá to minimalistické, geniální, precizní a často velmi praktické.
 +
 +
*[http://www.hpinfotech.ro/html/cvavr.htm CodeVisionAVR V2] je integrované vývojové prostředí s překladačem C pro AVR
 +
 +
*[http://www.asix.cz/a6_presto.htm ASIX PRESTO] je programátor [http://www.gme.cz/cz/index.php?page=search&q=PRESTO&w=1111 za 2350 Kč], který sice pro AVR neumí víc, než [[programátor AVR skoro zadarmo]] (především neumí [[debugWIRE]]), ale zato umí nějakým způsobem programovat také skoro všechny ostatní mikroprocesory, které by vás mohly zajímat. Jeden tento programátor na cvičeních máme.
 +
 +
*[http://ww2.kludgeguru.com:8080/blogs/eeblog/?p=40 Přehled různých programátorů AVR], [http://www.ecrater.com/product.php?pid=5953794 klon AVR JTAG ICE mkII], [http://www.scienceprog.com/build-your-own-avr-jtagice-clone/AVR postavte si JTAG ICE klon], [http://www.scienceprog.com/avrjtag-clone-in-action/ AVRJTAG klon]
 +
 +
*[http://wiki.robotika.cz/AVR Robotika Wiki o AVR] - knihovny, programátory, ...

Aktuální verze z 9. 6. 2011, 19:40

Zde jsou odkazy na zajímavé stránky o AVR.

  • AVR GUIDE, úžasný popis všeho, co potřebujete
  • AVRFreaks Wiki je encyklopedický zdroj informací o AVR. Sice funguje hlemýždí rychlostí, ale stojí zato si počkat.
  • Wiki kniha Programujeme jednočipy je zaměřena na Atmega8 a linuxové prostředí, ale celkově pokrývá velmi podobnou oblast, jako chce (mimo jiné) pokrýt MAM wiki.
  • EasyLogger voltmetr-klávesnice pomocí 8-pinového ATtiny45 měří napětí a přes softwarově realizované USB rozhraní píše výsledky jako klávesnice, kamkoli chcete, pod každým OS :-). Nepotřebuje ani krystal, automaticky si kalibruje vnitřní oscilátor. Viz také V-USB Virtual USB tamtéž.
  • USBasp programátor umí programovat AVR a sám je založen na AVR. Snadno si ho můžete postavit. K dispozici je vše včetně řady variant návrhu plošného spoje. USB je softwarové!
  • Jean-Claude Wippler: Jee Labs jsou stránky o tom, jak si JCW hraje s AVR. Jeho 'hraní' je ale na natolik profesionální úrovni, že se od něj je hodně co naučit. Jean-Claude Wippler je člověk s obrovským nadhledem a je známý především jako tvůrce systému Starkit/Tclkit pro jazyk tcl/tk. Když JCW něco navrhne, bývá to minimalistické, geniální, precizní a často velmi praktické.
  • CodeVisionAVR V2 je integrované vývojové prostředí s překladačem C pro AVR
  • ASIX PRESTO je programátor za 2350 Kč, který sice pro AVR neumí víc, než programátor AVR skoro zadarmo (především neumí debugWIRE), ale zato umí nějakým způsobem programovat také skoro všechny ostatní mikroprocesory, které by vás mohly zajímat. Jeden tento programátor na cvičeních máme.
Osobní nástroje