MPC190 Security Procesor


OBSAH

Historie vývoje


MPC190 náleží k rodině S1 tzv. "security procesorů" založených na "Smart Networks" platformě, vyvinutých pro užití na komerčním síťovém trhu. Tato rodina procesorů je odvozena od bezpečnostní technologie, kterou Motorola vyvíjela po 30 minulých let, primárně pro vládní aplikace.

Aplikace


MPC190 je vhodný pro tyto druhy aplikací:

Vlastnosti


MPC190 je flexibilní a mocný přídavek k jakémukoliv síťovému nebo výpočetnímu systému podporujícímu PCI. MPC190, je navržen, aby odlehčil při výpočetně náročných zabezpečovacích funkcích, jako je generování a výměna klíče, potvrzení pravosti autorizace, hromadné šifrování dat ("key generation and exchange, authentication and bulk data encryption"), komunikačním procesorům PowerQUICCIITM s integrovanou PCI (MPC8265A a MPC8266A) nebo kterémukoli jinému procesoru skrze použití PCI bridge čipu.

MPC190 je optimalizován pro zpracování všech algoritmů spojených s IPSec, IKE, WTLS/WAP a SSL/TLS. Navíc, MPC190 je jediným procesorem na trhu, který je schopen realizovat šifrování s pomocí eliptických křivek ("elliptic curve cryptography"), které je specielně důležité pro bezpečnou bezdrátovou komunikaci


Možnosti MPC190: